Komańcza w Bieszczadach

Treść dodano: 10-02-2012, Tagi: góry, miejscowość, zwiedzanie

Jednymi z najpiękniejszych polskich gór są Bieszczady. Natomiast miejscowością, którą się poleca w związku z tym jest Komańcza. To mała, piękna wioska znajdująca się na południowym zachodzie. To jedne z głównych punktów tych gór, przez którą przebiega wiele tras pieszych. Wcześniej nosiła nazwę Krzemienna i liczy sobie już ponad 4 wieki. Warto tu przyjechać, ponieważ Komańcza wiąże się z historią, także w czasie II wojny światowej, gdzie zamordowano mnóstwo ludności cygańskiej oraz żydowskiej. Można tu odwiedzić min. klasztor Nazaretanek, w którym przebywał kardynał Stefan Wyszyński, kiedy go internowano. Odznacza się także ciekawą architekturą, która jest znakiem rozpoznawczym tej miejscowości. Znajdują się tu kilka pensjonatów, w których bez problemu można się zatrzymać. Nie brakuje także miejsc, gdzie można dobrze zjeść. Każdy z na na pewno chciałby spędzić swoje wakacje w tak pięknym i malowniczym miejscu. Wiosną jest tu bardzo pięknie, panuje rześkie powietrze, kwiaty i drzewa kwitną.
zielony jęczmień

Zalew Soliński

Treść dodano: 10-02-2012, Tagi: zwiedzanie, legenda, jezioro

Zalew Soliński na rzece san jest największym zbiornikiem retencyjnym. Wiąże się z nim wiele legend oraz historii min. taka, że wiele osób wybiera tamę na Solinie jako miejsce samobójstwa. Zaporę tą wybudowano około 50 lat temu i do dziś stanowi jedno z miejsc, które ludzie chcą zobaczyć na własne oczy ze względu na monumentalność. Dzisiaj jest to miejsce wypoczynku i rekreacji, powstało tam wiele punktów wypoczynkowych. Jedną z atrakcji są liczne kąpieliska, możliwość korzystania ze sportów wodnych, a warunki do tego są niesamowite. Można także popłynąć w długi rejs. Ciekawa do zwiedzenia jest także elektrownia wodna. Najbardziej znane uzdrowisko w okolicy nazywa się Polańczyk. Wiele osób postanowiło już się tu leczyć i bardzo były zadowolone. Natomiast zimą można tu skorzystać z licznych wyciągów narciarskich. Zalew znajduje się blisko Bieszczad. To jedno z najaktywniejszych miejsc w Polsce pod względem turystycznym. Wiele osób co roku z niego korzysta, ciesząc się wspólnym przebywaniem w gronie rodziny.
zielony jęczmień

Morskie Oko

Treść dodano: 10-02-2012, Tagi: jezioro, piękne widoki, góry

Najpiękniejszymi polskimi górami są niewątpliwie Tatry. Wciąż co roku przyjeżdżają tu miliony turystów dzięki licznym atrakcjom. Jedną z nich jest na pewno Morskie Oko. Każda wycieczka w góry powinna zahaczyć o to magiczne miejsce, od którego nie będziesz mógł na pewno oderwać oka. Na szczęście można bardzo łatwo tam dojść, nie wymaga to szczególnych umiejętności, ani kondycji. Można tam dojechać nawet powozem konno, co będzie trwało około pół godziny, natomiast pieszo około dwóch godzin. Wyliczono, iż średnio Morskie Oko odwiedzane jest przez około 2000 osób. To miejsce, gdzie można wybrać kilka ciekawych możliwości spaceru. Mamy także możliwość pójścia pieszo przełęczą w kierunku Rys, gdzie spotkamy po drodze wspaniałe widoki. Istnieje także droga, przez którą dojdzie się do Doliny Pięciu Stawów. Każdy z nas na pewno nie nie zapomni tego widoku, który jest przepiękny. W ciągu ostatnich lat coraz więcej turystów z zagranicy odwiedza to miejsce i zatrzymuje się to na dłużej nad tym widokiem.
zielony jęczmień


[1] 2 3 4 5     następna