Atrakcje - Gierłoż

Treść dodano: 28-01-2012, Tagi: miasto, turystyka, atrakcje

Jedną z najczęściej odwiedzanych miejscowości na Mazurach jest właśnie Gierłoż. Nie tylko ze względu na bliskość Krainy Wielkich Jezior, ale także na liczne atrakcje. Jedną z nich jest słynny Wilczy Szaniec, która była jedną z kwater przebywania Adolfa Hitlera. Zdecydowała się on na to miejsce ze względu na to, iż jest to mała miejscowość, poza tym jest tu wiele lasów, dlatego ciężko dostać się tu samolotem. Dziś to bardzo popularny obiekt turystyczny, opowiadający o historii Polski i Europy. Znajduje się tu także Park Miniatur Warmii i Mazur, w którym można zobaczyć prawie że całe Mazury w miniaturze. Może się to okazać niesamowitą przygodą i pokazać Mazury i ich rozmieszczenie. Bardzo ciekawą atrakcją jest także most obrotowy, który który jest mostem zabytkowym. Najbardziej interesujące jest jego obrotowe otwarcie, na co najbardziej czekają turyści. Znajduje się tu także twierdza, która jest przykładem pruskiego budownictwa, które było mocne i dzięki temu zachowało się do dziś w prawie niezmienionej formie.

Wyspa Glima

Treść dodano: 29-01-2012, Tagi: mazury, jezioro, ruiny

Wyjeżdżając na Mazury, należy skupić się na jednym miejscu, gdyż nie zdołamy wszystkiego zwiedzić w przeciągu jednego wyjazdu wakacyjnego. Dlatego polecamy wyspę Glima, która łączy w sobie wiele atrakcji, a znajduje się na jeziorze Dobskim. Wiele osób chce tu przyjeżdżać ze względu na to, że miejsce to jest owiane tajemnicą, a swoją historią sięga czasów średniowiecza. Znajduje się tu zabytkowe grodzisko Galindów, które było jednym z ostatnich miejsc działalności kultu pogan. Można tu także zobaczyć pozostałości grodziska pruskiego, które funkcjonowało tu w XIII wieku. Można tu zobaczyć min. ruiny małego zameczka, który wybudowali niegdyś Prusowie, do tego najpierw przejść się po szczątkach schodów, które o niego prowadziły. Warto także wejść na najwyższy punk wyspy, aby zobaczyć piękne widoki na Mazury. Jednak należy uważać, ponieważ jest to rezerwat dzikiej przyrody, której nie wolno niszczyć. Należy także tu zachować ciszę. Dzięki temu będziemy mogli zwiedzić jedno z najpiękniejszych miejsc całych Mazur.

Pobliski Grunwald

Treść dodano: 29-01-2012, Tagi: atrakcje, historia, budowla,

Jednym z miejsc, które są bardzo często odwiedzane na Mazurach jest Grunwald, w którym odbywa się coroczna inscenizacja. Dzięki temu przyjeżdżają tu co roku miliony turystów z całej europy, gdyż jest to świetna zabawa. Oczywiście wielkim dniem jest tu 15 lipca, w którym dochodzi do inscenizacji, jednak wszystko trwa około dwóch tygodni. Każdy może tu przyjechać w dowolnej chwili i zwiedzić słynne pola Grunwaldzkie, Polskie wojska rozgromiły Krzyżaków. Był to dla nas wówczas wielki dzień. Można tu odwiedzić Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej, gdzie zobaczymy, jak to wszystko naprawdę wyglądało i dowiemy cię wielu ciekawostek dotyczących danej bitwy. Jeśli jesteś miłośnikiem rycerstwa, to na pewno to miejsce ci się spodoba. W dodatku, kiedy cała impreza się skończy, zawsze możesz jechać do pobliskich mazurskich jezior. Każdy na pewno odpocznie, gdyż wokół jest świetna natura, która sprawia, że nasz umysł i ciało się odprężają, a do tego możemy nauczyć się czegoś nowego dotyczącego naszej historii i naszego kraju.


[1] 2 3 4 5     następna