Teksty dla tagu: atrakcje turystyczne

Tatrzański Park Narodowy

Tatry to najpiękniejsze Góry w Polsce i najczęściej odwiedzane przez turystów. Szczególnie atrakcyjna jest tu przyroda, która jest chroniona przy pomocy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Znajduje się na południowych krańcach Polski, w części Karpat Zachodnich. Jego tren obejmuje min. najwyższe góry w Polsce. Nikt na pewno się tu nie zgubi, gdyż jest tu ponad 200 kilometrów szlaków pieszych. Jedną z atrakcji tutejszej przyrody są jeziora wysokogórskie. A najsłynniejsze z nich to min. Morskie Oko, czy też Czarny Staw. W innym rejonie Polskie nie można spotkać tak charakterystycznej roślinności. Szacuje się, że jest tu około tysiąc gatunków różnych roślin. W parku znajduje się także muzeum przyrodnicze, w które j można zobaczyć te wszystkie gatunki roślin. Znajduje się tu także Rezerwat Biosfery, który funkcjonuje od roku 1992. Znajdują się tu także liczne schroniska dla turystów, którzy mogą dobrze odpocząć. Każdy z nas powinien pomyśleć o zwiedzeniu tego miejsca, ponieważ stanowi jeden z symboli narodowych całej Polski.

Atrakcje Karkonoskie

Jednymi z gór w Polsce, które nie są do końca doceniane są oczywiście Karkonosze. Miejsce jednak nie narzeka na brak turystów, jednak jest to bardzo urokliwe miejsce, które ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Oczywiście nie sposób ominąć tu Śnieżki. Jest najwyższym szczytem Sudetów, które z kolei wchodzą w skład Karkonoszy. Na szczycie warto odwiedzić kapliczkę św. Wawrzyńca, która ma kształt charakterystycznych talerzy. Warto również odwiedzić ciekawe Słoneczniki i Pielgrzymów, które są ciekawymi formami skalnymi. Bardzo malownicze się także Śnieżne Kotły, które pochodzą z epoki polodowcowej. Bardzo ciekawa jest także świątynia Wang, którego ciekawostką jest to, że został wybudowany w Norwegii. Do jego budowy nie używano wcale gwoździ. Bardzo ciekawie położony jest także zamek Chojnik, który leży u podnóża Karkonoszy. Jednak nie zachował się do naszych czasów w całości. Wybudowano ją w charakterze obronnym, jednak nigdy nikt nie chciał zdobywać tego zamku, choć spora jego cześć się zawaliła.

Beskid Żywiecki

Masyw, jakim jest Beskid Żywiecki często jest odwiedzany przez turystów ze względu na to, że to bardzo urokliwe miejsce. Dodatkowym atutem tego miejsca jest to, że znajduje się tu mnóstwo atrakcji. Najważniejszą oczywiście jest Babia Góra, czyli masyw, którego najwyższym szczytem jest Diablak. Utworzony został głównie z piaskowców oraz z łupków. Warto odwiedzić to miejsce ze względu na to, że teren ten został objęty Babiogórskim Parkiem Narodowym. Można z niej obejrzeć panoramy wszystkich pobliskich gór. Warto także odwiedzić Halę Lipowską, która została wybudowana na skraju dwóch najważniejszych okolicznych szlaków. Na jednym ze szlaków można między innymi zobaczyć bardzo piękny wodospad. Warto także odwiedzić tu liczne bacówki, które są przystankami dla zmęczonych turystów. Warto także zobaczyć drugą do wo wielkości górę zwaną Plisko, pokryty kosodrzewiną. Ogólnie mówiąc są to dosyć łagodne góry, dlatego też można tu spacerować całymi godzinami, co może być bardzo przyjemne przy takich widokach.

Kotlina Kłodzka

Jednym z niedocenionych miejscowości polskich gór jest Kotlina Kłodzka. Oferuje ona wiele atrakcji, które naprawdę są piękne. Przede wszystkim łączy się z uzdrowiskiem, gdzie znajduje się przepyszna woda lecznicza. Co roku przyjeżdża tu mnóstwo turystów, którzy chcą wyleczyć jakąś dolegliwość. Najczęściej ludzie przyjeżdżają tu do Duszniki Zdrój, czy też do Kudowy Zdrój. Warto odwiedzić pobliski Szczeliniec Wielki, którzy może by niezwykłą wyprawą dzięki licznym skałom granitowym, które ułożyły się w ciekawe kształty. Należą one do masywu Gór jakim są Góry Stołowe. Najczęściej turyści przy okazji jadą do Pragi oraz do Skalnego Miasteczka, w którym można zobaczyć z kolei bardzo ciekawe formy naciekowe. Wszystko to sprawia, że to miejsce staje się jeszcze ciekawsze. Bardzo przyjemnie jest także pojechać do Czech, gdzie przyjmuje się Polaków bardzo ciepło. Można tu także skorzystać z licznych wyciągów narciarskich, które na pewno przysporzą nam mnóstwa wrażeń w gronie rodziny, czy też przyjaciół.