Teksty dla tagu: tatry

Tatrzański Park Narodowy

Tatry to najpiękniejsze Góry w Polsce i najczęściej odwiedzane przez turystów. Szczególnie atrakcyjna jest tu przyroda, która jest chroniona przy pomocy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Znajduje się na południowych krańcach Polski, w części Karpat Zachodnich. Jego tren obejmuje min. najwyższe góry w Polsce. Nikt na pewno się tu nie zgubi, gdyż jest tu ponad 200 kilometrów szlaków pieszych. Jedną z atrakcji tutejszej przyrody są jeziora wysokogórskie. A najsłynniejsze z nich to min. Morskie Oko, czy też Czarny Staw. W innym rejonie Polskie nie można spotkać tak charakterystycznej roślinności. Szacuje się, że jest tu około tysiąc gatunków różnych roślin. W parku znajduje się także muzeum przyrodnicze, w które j można zobaczyć te wszystkie gatunki roślin. Znajduje się tu także Rezerwat Biosfery, który funkcjonuje od roku 1992. Znajdują się tu także liczne schroniska dla turystów, którzy mogą dobrze odpocząć. Każdy z nas powinien pomyśleć o zwiedzeniu tego miejsca, ponieważ stanowi jeden z symboli narodowych całej Polski.

Doliny w Tatrach

Treść dodano: 21-01-2012, Tagi: tatry, przyroda, potok

Jednym z najpiękniejszych gór w Polsce są Tatry, a na pewno są one najwyższe. Posiadają w sobie mnóstwo atrakcji turystycznych, z których warto wymienić min. bardzo ciekawe pod względem dolin, które licznie się tu znajdują. Jedną z nich jest dolina Kościeliska. Ma długość prawie ośmiu kilometrów, dlatego jest gdzie spacerować. To jedne z symboli całych Tatr. Otaczają ją min. takie szczyty jak Błyszcz, Kamienista, czy też Czerwone Wierchy. Inną znaną tu doliną jest Dolina Suchej Wody, która jest bardzo pięknie położona, gdyż otaczają ją dwa główne pasma gór, a mianowicie Tatry Wysokie oraz Tatry Zachodnie. Przepływa tutaj przepiękny potok zwany Suchą Wodą, który nadaje okolicy dodatkowego uroku. Kolejną ważną doliną jest Dolina Pięciu Stawów, której nie sposób ominąć, gdyż znajduje się na jednym z głównych szlaków polskich gór. Może to być dla każdego piękna wyprawa, gdzie spotkamy po drodze pięć najważniejszych stawów w Tatrach. Turyści bardzo chętnie oglądają to miejsce przyrody górskiej.

Imprezy w Tatrach

Treść dodano: 24-01-2012, Tagi: imprezy, tatry

W naszych polskich górach, którymi są Tatry zawsze dużo się dzieje. Wiele osób ze względu na te liczne atrakcje chętniej przyjeżdża do tego miejsca, gdzie zawsze panuje miła i rodzinna atmosfera. Ze względu na naszego skoczka Adama Małysza wielu turystów zdecydowało się tu przyjeżdżać ro soku na skoki narciarskie, najpierw na letnie Grand Prix, potem zaś bardziej licznie na zawody zimowe, które rangą są bardziej ważne. Jedna to nie jedyne imprezy, które się tu odbywają. Jedną z bardziej atrakcyjnych jest min. Międzynarodowy Festiwal Folkloru, na którym możemy dogłębnie poznać naszą rodzimą kulturę prosto w Zakopanego i okolic oraz słowiańskich sąsiadów. Bardzo ciekawa jest także Majówka w Tatrach, która na pewno nie wygląda jak w całej Polsce. Jest także wiele innych, do których można zaliczyć min. Zimową Olimpiadę z RMF FM, Dni Zakopanego oraz Festiwal Organowy. Dlatego też ze względu na te konkretne dni przyjeżdża tu po prostu mnóstwo turystów w zależności od upodobań i zainteresowań każdego człowieka.

Na Gubałówce

Treść dodano: 26-01-2012, Tagi: pejzaż, kurort, tatry

Zwiedzając góry jakimi są Tatry, warto pamiętać o wielu miejscach, które są tu naprawdę urokliwe i atrakcyjne dla turystów. Jednym z nich jest oczywiście Gubałówka, na którą warto się wybrać. Każdy, kto przejeżdża w te rejony ma obowiązek, aby znaleźć się na szczycie Gubałówki. Jeśli ktoś nie ma kondycji, aby wybrać się na wycieczkę pieszą może skorzystać z kolejki, która parę lat temu przeszła modernizację, dzięki czemu jest dziś bardzo bezpieczna. Jednak po drodze należy oglądać przepiękne widoki, które pokazują nam naturę górską i zieleń. Dzięki temu można nabrać świeżego oddechu. Stąd najlepiej jest widać panoramę całych Tatr. Nie jest to miejsce nie zagospodarowane, ponieważ wchodząc na szczyt jest gdzie odpocząć, można także dobrze zjeść w licznych restauracjach. Znajdzie się tu także coś dla dzieci min. w postaci placu dla zabaw. Turyści bardzo lubią spędzać tu czas, ponieważ jest to ich taki mały kurort, do którego często wracają. Tu mogą doznać odosobnienia i wyciszenia, którego bardzo często na co dzień nie mają.

Na Kasprowym Wierchu

Treść dodano: 26-01-2012, Tagi: widoki, turystyka, tatry

Turyści, którzy rok rocznie przyjeżdżają do Tatr są zachwyceni tutejszą atmosferą oraz tym, że nie sposób się tutaj nudzić. Jednym z dowodów na to jest na pewno Kasprowy Wierch. Jest to jedna z najpiękniejszych gór w całej Polsce ze względu na położenie geograficzne. Dzięki temu wiele osób to zauważyło i zaczęło wykorzystywać górę pod cele turystyczne. Dlatego też dziś możemy cieszyć się min z wyciągu narciarskiego oraz kolejki linowej. Co roku w okresie zimowym możemy zobaczyć tu wielu turystów, którzy zjeżdżają z tej góry, co jest niesamowitym widokiem. Ponadto można tu spacerować niemalże wszędzie. Dodatkowym atutem tej góry jest bliskość lasów jodłowych, które sprawiają, że od razu nabieramy więcej sił. Widać stąd najpiękniejsze widoki na całe Tatry. Można tutaj porozmawiać nie tylko z turystami z Polski, ale także z zagranicy. W tym miejscu zakochali się min. Słowacy oraz Niemcy. Z roku na rok jest to coraz przyjemniej. Często przejeżdżają tu ludzie z całymi rodzinami, świetnie się przy tym bawiąc.