Tatrzański Park Narodowy

Tatry to najpiękniejsze Góry w Polsce i najczęściej odwiedzane przez turystów. Szczególnie atrakcyjna jest tu przyroda, która jest chroniona przy pomocy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Znajduje się na południowych krańcach Polski, w części Karpat Zachodnich. Jego tren obejmuje min. najwyższe góry w Polsce. Nikt na pewno się tu nie zgubi, gdyż jest tu ponad 200 kilometrów szlaków pieszych. Jedną z atrakcji tutejszej przyrody są jeziora wysokogórskie. A najsłynniejsze z nich to min. Morskie Oko, czy też Czarny Staw. W innym rejonie Polskie nie można spotkać tak charakterystycznej roślinności. Szacuje się, że jest tu około tysiąc gatunków różnych roślin. W parku znajduje się także muzeum przyrodnicze, w które j można zobaczyć te wszystkie gatunki roślin. Znajduje się tu także Rezerwat Biosfery, który funkcjonuje od roku 1992. Znajdują się tu także liczne schroniska dla turystów, którzy mogą dobrze odpocząć. Każdy z nas powinien pomyśleć o zwiedzeniu tego miejsca, ponieważ stanowi jeden z symboli narodowych całej Polski.
Polecam transport międzynarodowy z Krakowa

Doliny w Tatrach

Treść dodano: 21-01-2012, Tagi: tatry, przyroda, potok

Jednym z najpiękniejszych gór w Polsce są Tatry, a na pewno są one najwyższe. Posiadają w sobie mnóstwo atrakcji turystycznych, z których warto wymienić min. bardzo ciekawe pod względem dolin, które licznie się tu znajdują. Jedną z nich jest dolina Kościeliska. Ma długość prawie ośmiu kilometrów, dlatego jest gdzie spacerować. To jedne z symboli całych Tatr. Otaczają ją min. takie szczyty jak Błyszcz, Kamienista, czy też Czerwone Wierchy. Inną znaną tu doliną jest Dolina Suchej Wody, która jest bardzo pięknie położona, gdyż otaczają ją dwa główne pasma gór, a mianowicie Tatry Wysokie oraz Tatry Zachodnie. Przepływa tutaj przepiękny potok zwany Suchą Wodą, który nadaje okolicy dodatkowego uroku. Kolejną ważną doliną jest Dolina Pięciu Stawów, której nie sposób ominąć, gdyż znajduje się na jednym z głównych szlaków polskich gór. Może to być dla każdego piękna wyprawa, gdzie spotkamy po drodze pięć najważniejszych stawów w Tatrach. Turyści bardzo chętnie oglądają to miejsce przyrody górskiej.
Polecam transport międzynarodowy z Krakowa

Szczyty Tatr

Treść dodano: 21-01-2012, Tagi: pejzaż, turystyka górska, jezioro

Wiadomym jest, że odwiedzając Tatry trzeba się wybrać na któryś z jego szczytów, a jest ich wiele. Są one na pewno bardzo ciekawe pod względem ukształtowania terenu. Najwyższym szczytem są oczywiście Rysy. Jednak nie każdy tam wejdzie, ponieważ trzeba mieć do tego odwagę. Jednak będąc na samej górze sam widok zapiera dech w piersi. Składa się on z dwóch wierzchołków. Trudniejszy szlak znajduje się od strony Morskiego Oka, jednak warto tamtędy pójść dla niesamowitego widoku. Innym atrakcyjnym dla turystów szczytem jest oczywiście Giewont. Znajduje się tam między innymi ponad dwutonowy krzyż, który z bliska wygląda niesamowicie i jest symbolem tego miejsca. Ponadto jest to góra, na którą łatwo wejść. Kolejnym szczytem jest równie atrakcyjny Kasprowy Wierch, znajdujący się na Tatrach Zachodnich. Znajduje się tu obserwatorium meteorologiczne. Warto także wejść na Gubałówkę, na którą można wjechać specjalną koleją. Wszystko to sprawia, że Tatry są atrakcyjne dl wielu turystów ze względu na walory przyrody.
Polecam transport międzynarodowy z Krakowa


[1] 2 3 4     następna