Uzdrowisko w Augustowie

Treść dodano: 20-02-2012, Tagi: uzdrowisko, imprezy, środowisko

Augustów to bardzo piękna miejscowość, w której znajduje się jedno z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk. Już prawie wiek temu wiedziano, że powietrze w tej miejscowości potrafi leczyć wiele schorzeń. Wówczas można było spotkać tu wiele osób ze świata show biznesu. Dziś co roku przyjeżdżają tu tysiące turystów. Nic w tym dziwnego, gdyż znajduje się w okolicy puszcza Augustowska z lasami iglastymi, które wydzielają lecznicze. Można to wyleczyć min. choroby układu krążenia, wszelkie schorzenia związane z narządami ruchu oraz z drogami oddechowymi. Oprócz tego znajdują się tu liczne atrakcje turystyczne. Znajduje się tu jezioro, zatem można pojeździć min. na nartach wodnych. Można także przepłynąć się statkiem przez kanał Augustowski. Oprócz tego odbywają się tutaj liczne imprezy plenerowe, min. koncerty. Całe miasteczko jest bardzo urokliwe i można tutaj wspaniale odpocząć. Dlatego też poleca się przyjazd tutaj z przyjaciółmi lub też z rodziną lub samemu, aby się wyleczyć ze swojego schorzenia.

W Ciechocinku

Treść dodano: 25-02-2012, Tagi: uzdrowisko, środowisko, choroby

Każdy z nas chyba wie, że Ciechocinek jest jednym z najbardziej znanych uzdrowisk oraz miejsc, gdzie przyjeżdża mnóstwo wycieczek. Znajduje się niedaleko Torunia, a więc w województwie kujawsko - pomorskim. Znajduje się tu specyficzny mikroklimat, który zadecydował o tym, że jest to miejsce lecznicze. Dodatkową atrakcją okazały się być solankowe źródła, na których znajdują się wody lecznicze. Zawierają one min. takie składniki jak bor, żelazo, jod, brom. Mają za zadanie pomagać w leczeniu takich schorzeń jak nerwice, problemy z krążeniem, choroby układu oddechowego, problemy reumatyczne oraz narządów ruchu. Wielu turystów szybko zauważyło poprawę stanu zdrowia. Nie spotkamy się w tym mieście z przemysłem, zatem klimat jest jeszcze bardziej zdrowy. Za to spotkamy się tu z licznymi sanatoriami, ośrodkami wypoczynkowymi, pijalnią wód oraz z restauracjami, w których na pewno można dobrze zjeść. Dlatego nie warto czekać, lecz przyjechać i sprawić, że nasze schorzenia znikną i nie będą dręczyć naszego ciała.

Duszniki Zdrój

Treść dodano: 25-02-2012, Tagi: uzdrowisko, środowisko, imprezy

Niewątpliwym jest, że miejscowość, jaką są Duszniki Zdrój to miejscowość kojarzona przede wszystkim z tego, że uzyskała miano uzdrowiska oraz z tego, że znajduje się w pobliżu gór Stołowych, które są dziś bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Każdy, kto ma jakieś schorzenie może tu przyjechać i wypocząć, a przy okazji pozwiedzać ciekawe atrakcje turystyczne. Należą do nich min. narciarstwo alpejskie, gdzie znajdują się idealne warunki do tego, aby trenować ten sport. W pobliżu można pojechać do Zieleńca, gdzie znajduje się mnóstwo wyciągów narciarskich. Warto odwiedzić także stary, zabytkowy rynek miasta oraz muzeum Papiernictwa. Ciekawostką są także liczne zabytki sakralne. Jest to także miejsce kultu Fryderyka Chopina. Dlatego też odbywają się w tym miejscu liczne festiwale. Dzięki takim atrakcjom przyjeżdżają tu licznie turyści. Można także przy okazji wybrać się na spacer w kierunku Gór Stołowych, lub też wybrać się do Skalnego Miasteczka po drugiej stronie granicy z naszymi sąsiadami, Czechami.


[1] 2 3 4     następna